Achtergrond

PLM in consolidatiefase bij OEM’s, nu het MKB nog

Reading time: 6 minutes

De Product Lifecycle Management-hype is over. Dat is de conclusie die een rondje langs een select groepje ingewijden leert. Maar daarmee is PLM niet van het toneel verdwenen – verre van. De grote OEM‘s hebben de eerste veranderingen doorgevoerd in hun bedrijfsvoering. Zij zijn nu bezig de eerste vruchten te plukken van hun gestroomlijnde werkwijze en datamanagement. Een consolidatieslag, noemen ze het zelf.

Het lijkt ook geen twijfel te lijden dat de PLM-projecten een vervolg krijgen. ’We willen hergebruik van ontwerpen stimuleren door te standaardiseren en modellerend te werken‘, zegt Hans Leysten, die als teamleider bij Fei verantwoordelijk was voor een migratie naar een nieuw productdatamanagementsysteem. ’Nu gaan we verder met procesverbetering. We willen de synergie tussen de verschillende afdelingen versterken.‘ Zijn collega Paul Bruggeling is enterprise architect bij ASML en heeft een vergelijkbare boodschap. ’De hype is over, maar PLM dieselt door. ASML staat aan de vooravond van nieuwe stappen.‘

De grote jongens – naast ASML en Fei ook bedrijven als Daf, Océ en de drie Philips-poten – hebben PLM dus omarmd. Is daarmee de Nederlandse en Vlaamse markt verzadigd? Of krijgt ook het midden- en kleinbedrijf ermee te maken?

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content