Redactioneel

Huisstijl

Reading time: 3 minutes

In een huisstijl definiëren bedrijven hoe zij zich visueel willen profileren, zowel intern als naar de buitenwereld. Dit houdt onder meer in dat ze een logo en bijbehorende kleuren en lettertypes kiezen. Ook bepalen ze de spelling van de bedrijfsnaam. Vaak stemmen ze de namen van hun producten hierop af om over de gehele linie een consistent schriftbeeld te creëren. In alle communicatie houden ze zich hier vervolgens strikt aan om het merk herkenbaar neer te zetten.

Onze bladen hebben eveneens een huisstijl. In het opmaakprofiel van Bits&Chips heeft onze vormgever bijvoorbeeld de lettertypes en -groottes vastgelegd voor de hoofdtekst, voor de korte samenvattingen boven aan de artikelen en voor de kaders erbij. Verder heeft hij de verschillende paginalay-outs ontworpen en de kleurstelling bepaald. Het blauw dat hij hierbij heeft gekozen, komt in alle Bits&Chips-uitingen terug, om het merk herkenbaar neer te zetten.

Als integraal onderdeel van onze huisstijl zie ik, behalve het gebruik van zo veel mogelijk Nederlands, ook onze regel voor de spelling van bedrijfs-, product- en technologienamen. In teksten die onder auspiciën staan van de redactie schrijven wij een hoofdletter aan het begin van een naam en verder alleen als dat nodig is voor een goede uitspraak. Conform deze regel berichten we over de Veldhovense lithogigant met vier kapitalen omdat elke letter apart wordt uitgesproken (’ASML‘ want ’a-es-em-el‘), spellen we de naam van Apples mobieltje met één hoofdletter omdat dat voldoende is om het woord goed te produceren (’Iphone‘ want ’aifoon‘) en schrijven we het CMos-halfgeleiderproces met twee hoofdletters omdat de eerste letter los wordt uitgesproken en de laatste drie als één geheel (’see-mos‘).

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content