Een Europees onderzoeksproject bombardeerde zijn thuislanden onlangs tot marktleider op de flexibele-displaymarkt. Een aanvechtbare claim die slechts is gebaseerd op de kleine voorsprong die twee Europese bedrijven genieten, Plastic Logic en Polymer Vision. De flinterdunne voorsprong van Europa zit bovendien uitsluitend in de achterkant van het scherm – de rest van de technologie is import.
’De EEE-productfamilie is in 2009 goed voor 40 procent van Asusteks omzet‘, berichtte de Aziatische IT-site Digitimes op 16 juni. De bekendste telg van de EEE-boom is een subnotebook, oftewel een prettig geprijsd laptopje dat net weer een slag kleiner is. De Taiwanese pc-maker lanceerde de lichtgewicht pc‘tjes eind vorig jaar en ze waren aanvankelijk niet aan te slepen. Later deze maand komt er een nieuw model, het vierde alweer, op basis van Intels Atom-processor.
De EEE-pc is zomaar een actueel voorbeeld van wat er tegenwoordig allemaal al niet kan dankzij de vooruitgang in rekenkracht van processoren en opslagcapaciteit van geheugenchips. En dat allemaal niet zelden tegen steeds gunstiger energieverbruik. Al eerder hebben we de rasse schreden van mobieltjes meegemaakt, die steeds meer leuke en handige ingebouwde functies krijgen. Of neem de alsmaar krimpende Ipod, terwijl die toch steeds meer muziekjes opslaat.
