Kort nieuws

Beloningen Océ-top stuiten op grote weerstand

Reading time: 1 minute

Belangrijke beleggers en vakbonden zijn tegen het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor de top van Océ. De Venlose producent van printsystemen wil onder meer de maximale bonussen voor de korte en lange termijn verhogen van 50 respectievelijk 60 procent naar 90 procent van het jaarsalaris. Daarbij heeft het bedrijf de nieuwe financiële topman Hans Kerkhoven 450 duizend euro extra in het vooruitzicht gesteld als compensatie voor het verlies van een bonus en een optiepakket die hij zou hebben gekregen bij zijn vorige werkgever Arcelormittal.

In een brief aan bestuur en commissarissen van Océ noemen vakbonden de beloningen ’excessief‘, zo schrijft het Financieele Dagblad. Het voorstel zou hebben geleid tot ’emotionele en vaak ook woedende reacties‘ onder werknemers. De vakbonden wijzen erop dat het bedrijf wereldwijd zeshonderd banen schrapt om de economische tegenwind het hoofd te bieden. Honderd daarvan verdwijnen bij R&D in Venlo.

Océ hoopt het nieuwe beloningsbeleid vandaag tijdens een bijzondere aandeelhoudersvergadering goedgekeurd te krijgen. Het invloedrijke bureau Riskmetrics heeft institutionele beleggers echter geadviseerd tegen te stemmen. De verhoging van het bonusmaximum vindt het niet overmatig binnen de branche, maar het wil meer uitleg over de noodzaak ervan. Het bureau is wel tegen het voornemen om de beloning in aandelen te vervangen door een uitkering in contanten.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content