Kort nieuws

Duits elektriciteitsbedrijf opent stroom-naar-gas-bufferfabriek

Reading time: 1 minute

Het Duitse elektriciteitsbedrijf RWE is gestart met een proef om pieken en dalen in het elektriciteitsaanbod op te vangen. In Ibbenbüren, in de buurt van Osnabrück, heeft het bedrijf een faciliteit opgestart die overtollige stroom in enkele stappen omzet in methaan. Dit gas kan worden geïnjecteerd in het gasnet of worden opgeslagen voor later gebruik. De ‘bufferfabriek’ heeft een capaciteit van 150 kilowatt en een efficiëntie van 86 procent.

Dit soort initiatieven zijn in Duitsland geen overbodige luxe. Volgens netbeheerder 50 Hertz draait het Duitse elektriciteitsnet tijdens de zeer warme zomer op volle toeren, en zijn er veel interventies nodig geweest om de stroomvoorziening op peil te houden. Sommige conventionele energiecentrales hebben bijvoorbeeld hun productie fors moeten verminderen.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content