Het Programma voor Hightech Systemen (HTS) krijgt 670 duizend euro uit de regeling Pieken in de Delta. De helft daarvan komt van EZ, de ander helft van de provincies Brabant en Limburg. Pieken in de Delta is er om kennisuitwisseling in sterke regio‘s een zetje te geven. Het Programma voor Hightech Systemen, een consortium van twintig bedrijven, legt eenzelfde bedrag bij. Het geld is gereserveerd voor activiteiten in 2007.
Intussen krijgt het HTS-researchprogramma voor scherpere contouren. Er zijn drie onderzoeksgebieden gekozen. Motionsystemen voor halfgeleider- en drukmachines is de eerste. Daarnaast komen er researchlijnen in ’nanopositionering en wetenschappelijke instrumenten‘ en ’intelligente autonome motion voor medische en huishoudelijke toepassingen‘.
Met de huidige toekenning wil het HTS-programma opleidingen faciliteren en roadmaps uitzetten om de kennis bij toeleverende bedrijven te versterken. Het is de bedoeling dat leveranciers van subsystemen een toenemende innovatieve rol gaan spelen. Daarnaast gaat er geld naar het opstarten van gemeenschappelijke vernieuwing en business development, het definiëren van R&D-projecten en het beoordelen van resultaten.

