Personen en bedrijven

Excellentieprijs voor Leuvense elektrotechniekprofessor

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Het Vlaamse Fonds Wetenschappelijk Onderzoek (FWO) heeft een Excellentieprijs uitgedeeld aan Bart De Moor, professor Elektrotechniek aan de KU Leuven. De excellentieprijzen worden om de vijf jaar uitgedeeld en zijn goed voor een geldbedrag van 100 duizend euro.

De jury noemt De Moor een pionier in de ontwikkeling van wiskundige en numerieke methoden en hun toepassing in diverse wetenschappelijke probleemstellingen, onder meer in systeemcontrole en -identificatie, medische diagnose, bio-informatica en systeembiologie. Bovendien wordt hij geroemd om zijn inzet voor het promoten van wetenschap.

Er gingen ook prijzen naar de Leuvense geneeskundeprofessoren Peter Carmeliet en Paul Rutgeerts, Criminologie en Sociologie-hoogleraar aan de VUB en de Universiteit Gent Sonja Snacken, en hoogleraar moleculaire plantenbiologie en -fysiologie aan de Universiteit Gent Dirk Inzé.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content