Tools&Toys

Gnat Pro-ontwikkelomgeving neemt voorschot op Ada 2012

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Adacore heeft een nieuwe versie van zijn Gnat Pro-ontwikkelomgeving uitgebracht, genummerd 6.4. De meest in het oog springende verbetering is de ondersteuning voor veel van de features in Ada 2012 die nu zijn uitgekristalliseerd, zoals conditionele/case-/geparameteriseerde/gekwantificeerde expressies, aspectspecificaties (inclusief pre-/postcondities en type-invarianten), subtypepredikaten en verbeterde ondersteuning voor multiprocessoren. Gnat Pro 6.4 brengt ook een codegenerator gebaseerd op GCC 4.5 met zich mee en betere debuggerprestaties.

Daarnaast zijn er verschillende verbeteringen doorgevoerd in de omgeving zelf. Een schakelaar is toegevoegd om kruisreferentie voor C en C++ te genereren, de projectmanager voor Gnatmake/GPRBuild is flexibeler en efficiënter geworden en ondersteuning voor de Gnatbench 2.5-IDE is toegevoegd. Verder zijn de exception-boodschappen gedetailleerder en zijn er nieuwe waarschuwingen toegevoegd, en heeft de Gnatcheck-tool voor het naleven van codeerstandaarden de beschikking gekregen over nieuwe regels.

In 6.4 erkent Gnat Pro ook Wind Rivers VXWorks Mils 2.1.x, VXWorks 6 Cert (6.6.2) en Sysgo‘s Elinos (5.1) als embedded platforms. Voor native ontwikkeling is er ondersteuning voor Red Hat Enterprise Linux 6 op X86 (32 en 64 bit). Aan externe tools kan de omgeving overweg met Gnatemulator en Gnatcoverage (voorheen XCov).

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content