Kort nieuws

Nieuwe Mems-toepassingen breken door op markt

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Nieuwe toepassingen zullen binnen vijf jaar meer dan tien procent van de totale Mems-markt voor hun rekening nemen, zegt de Franse marktonderzoeker Yole. Veel van deze applicaties komen uit de R&D-fase en staan op het punt om door te breken. Nu zijn toepassingen als autofocussystemen, elektronische kompassen, energieoogsters, oscillatoren, RFID en microbolometers, -brandstofcellen, -displays, -speakers en -tips samen nog goed voor 550 miljoen dollar in de 7 miljard tellende Mems-markt. In 2015 zullen ze echter voor 2,2 miljard dollar aan inkomsten zorgen, op een markttotaal van ongeveer 19 miljard.

Volgens Yole is de situatie vergelijkbaar met de jaren 1998 en 1999. Toen stonden ook veel nieuwe Mems-ontwikkelingen op het punt van doorbreken. Nu zijn dat gevestigde producten, zoals accelerometers, druksensoren, inkjetkoppen en spiegelchips en later gyroscopen, microfluidica en microfoons. RF-Mems worstelen nog steeds voor een plekje op de markt. Opmerkelijk is dat start-ups veel van de nieuwe ontwikkelingen voor hun rekening nemen.

Volgens Yole gaan vooral microbolometers, digitale kompassen en oscillators een gouden toekomst tegemoet. Microdisplays daarentegen hebben een onzeker voorland.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content