Kort nieuws

Peak Capital start technologiefonds van 12 miljoen

Reading time: 1 minute

Op 1 juli is investeringsfonds Peak Capital een derde potje gestart voor beginnende bedrijven in de technologiesector. In totaal wil het twaalf miljoen euro verdelen over minimaal tien ondernemingen. Omdat ‘Peak Capital III: The Entrepreneurial Investors’ de Technostarterregeling van RVO.nl gebruikt, investeert het fonds uitsluitend in Nederlandse technologiebedrijven van maximaal zeven jaar oud.

Peak Capital is in 2007 opgezet door internetondernemers Heleen Dura-Van Oord en Johan van Mil. Hun eerste fonds richtte zich op seed– en early-stage-bedrijven in de telecom-, de media- en de technologiesector, hun tweede fonds maakte ook al gebruik van de Technostarter-regeling. Vanuit deze potjes hebben ze onder meer geld gestoken in veilingsite Catawiki en restaurantrecensiesite Iens, dit jaar verkocht aan Tripadvisor. Voor het derde fonds hebben ze gezelschap gekregen van Stefan Bary, die veel ervaring heeft in investeringstrajecten en de laatste jaren als fondsmanager zeven start-ups heeft gefinancierd.

Naast hun eigen geïnvesteerde kapitaal hebben de drie partners ook geld aangetrokken van bekende ondernemers. Tot het investeringscomité van Peak Capital III behoren Marcel Beemsterboer van Vakantieveilingen, Rob de Heus van Scoot en Wilco Rietberg van Trinicom. In de adviesraad nemen investeerders zitting als Marco Aarnink van Drukwerkdeal, Peter Driessen van Spil Games, Dirk Jan Koekkoek van Efuture, Erik Schut van Woodwing en Jan-Willem Tusveld van Vinden.nl.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content