Kort nieuws

Python het populairst

Reading time: 1 minute

Python is momenteel de populairste programmeertaal, zo stelt IEEE Spectrum na het analyseren van een reeks bronnen zoals zoekopdrachten, discussiefora en opensource repository’s. In zijn jaarlijkse ranglijstje stond de scriptingtaal vorig jaar nog op de tweede plek. De lijst wordt verder aangevoerd door Java, C en C++. In de toptien is verder alleen Swift geklommen, van plaats tien naar plaats zeven omdat dat nu de het troetelkindje is van Apple – Objective-C daalt van plaats 16 naar 23.

Als alleen gekeken wordt naar embedded ontwikkeling, dat ontstaat uiteraard een ander beeld: C en C++ zijn hier veruit het populairst, op afstand gevolgd door Assembly en de Arduino-scriptingtaal. Ook minder bekende talen zoals Haskell, D, Ada en Erlang zijn hier te vinden, en uiteraard de hardwaretalen VHDL en Verilog.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content