Het Leuvense Septentrio heeft GNSS-ontvangers ontwikkeld die de L5-signalen van de onlangs gelanceerde gps-satelliet SVN49 kunnen registreren. De kunstmaan zendt niet alleen uit in de standaard L1- en L2-banden maar ook in de nieuwe L5-frequentieband rond 1,176 GHz. Het PolarX3G-platform van het Leuvense bedrijf is in staat om alle signalen te vangen: L1-CA, L1-P(Y), L2-P(Y), L2C en L5.
De SVN49 werd gelanceerd op 24 maart. Toen de satelliet een paar dagen later in een baan om de aarde vloog, ontvingen onderzoekers de eerste L1/L2-transmissies. Op 10 april bereikten ook de eerste transmissies in de L5-band de grond.
’Het is erg handig voor onderzoekers om de mogelijkheid te hebben om gelijktijdig L1/L5 gps- en L1BC/E5a Giove-metingen binnen te halen‘, zegt Henk van der Marel van de TU Delft. ’We hebben een complete passage van de SVN49 geregistreerd, samen met Giove-A en Giove-B. We halen veel informatie uit die dataset die zowel L5- als Giove-A/B E5a-metingen bevat.‘

