Technieuws

Stanford ontwikkelt 2-in-1 watersplitser

Reading time: 1 minute

Stanford-onderzoekers hebben de lat voor waterstofproductie een stukje hoger gelegd. Ze ontwikkelden een watersplitsende katalysator op basis van ijzer en nikkel, die de benchmark in het veld, gebaseerd op het veel duurdere platina en iridium, het nakijken geeft. De nieuwe katalysator bespoedigt zowel de waterstofproducerende reactie als de zuurstofproducerende aan de andere elektrode. Omdat hij bovendien beide reacties onder de dezelfde omstandigheden faciliteert, kunnen de elektrodes in dezelfde oplossing worden gestoken – zonder duur membraan ertussen.

De doorbraak is te danken aan een methode die de onderzoekers leenden van batterij-onderzoek. Door met lithium een oppervlak gelardeerd met deeltjes van metaaloxide open te breken, ontstaan vele plekken met katalytische activiteit. Omdat de deeltjes stevig onderling en met hun substraat verbonden blijven, tast de lithiumprocedure de geleiding niet aan, wat de prestaties ook ten goede komt.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content