Xilinx koopt Accelchip, een leverancier van Matlab-synthesetools voor digitale signaalverwerkingssystemen. Met Accelchips gereedschappen kunnen ASIC- en FPGA-designers op een gebruiksvriendelijke manier DSP-functies aan hun ontwerpen toevoegen. Accelchip ondersteunde ook de ontwerproute naar FPGA‘s van Xilinx‘ aartsrivaal Altera. Dat is volgens het elektronicablad EE Times de reden dat Xilinx tot de koop is overgegaan. In 2004 waren er nog geruchten dat Altera interesse had in de start-up, maar dat werd destijds door deze FPGA-leverancier ontkend.
De topman van Accelchip, Vin Ratford, verklaarde tegenover EE Times dat de versie van Accelchips DSP-synthesetools die momenteel de deur uit gaat, Altera‘s DSP Builder nog ondersteunt. Maar daarna houdt het op. Gebruikers van Altera-FPGA‘s worden niet buitengesloten, maar het zal ze meer werk kosten om Accelchips toolbox op de Altera-designflow aan te sluiten. ’We gooien de deur niet volledig dicht‘, aldus Ratford.
Accelchips ster rees drie jaar geleden met de aankondiging van DSP-synthesetools die in staat waren RTL-code te produceren uit Matlab-beschrijvingen. Met RTL-code zijn FPGA‘s te programmeren of chips te bakken. Sinds die tijd is de technologie populair bij zowel FPGA- als ASIC-designers. Zij zijn met de synthesetools in staat om op een gebruiksvriendelijke manier functies voor digitale signaalverwerking aan hun designs toe te voegen. Accelchip kondigde onlangs ook een Matlab-naar-C++-vertaalmogelijkheid aan voor verificatiemodelering.

