Your cart is currently empty!
7,9 miljoen Pieken in de Delta-subsidie voor Zuidoost-Nederland
Het ministerie van EZ stelt 7,9 miljoen euro beschikbaar via het Pieken in de Delta-programma voor vier R&D-projecten in Zuidoost-Nederland. Lunaris van onder meer CCM, NTS, Océ en Prodrive krijgt 2,8 miljoen. XTreme Motion van onder andere ASML, Bosch Rexroth, Philips, Prodrive en de TUE krijgt 2,5 miljoen euro. Een programma voor fluorescentie-scanningmicroscopen van onder andere CCM en Philips krijgt 1,3 miljoen euro. En het Famous-programma voor mobiele analysesystemen van onder andere DSM en Maastricht Instruments ontvangt 1,3 miljoen euro.
Het Lunaris-programma beoogt het ontwikkelen van inkjettechnologie voor het leggen van de koperen sporen op printplaten. Dat moet een aantal processtappen overbodig maken en daardoor goedkopere productie opleveren. Het Lunaris-programma werd enkele jaren geleden gestart in het kader van het Inkjet Application Center op de High Tech Campus. De totale projectkosten bedragen 6,4 miljoen euro. Eerder dit jaar kreeg het Inkjet Application Center ook al een Pieken in de Delta-subsidie van ruim een miljoen euro.
Het XTreme Motion-programma heeft een begroting van 5 miljoen euro. Dit programma richt zich op het verbeteren van lithografiemachines met hogere snelheden en 450 mm wafers.

