Kort nieuws

Agfa-Gevaert noteert stevige winstgroei

Alexander Pil
Reading time: 2 minutes

Agfa-Gevaert boekte in het tweede kwartaal een nettoresultaat van 28 miljoen euro bij een omzet van 859 miljoen euro. Daarmee groeide de winst met ruim 25 procent in vergelijking met de 22 miljoen euro in dezelfde periode vorig jaar. De groepsomzet groeide 1,2 procent. Voor het eerste halfjaar daalde het nettoresultaat wel van 51 miljoen euro in 2005 naar 48 miljoen nu.

’Hoewel de grondstofkosten historische hoogtes bereikten, konden we voor het tweede kwartaal goede resultaten voorleggen‘, aldus Agfa-CEO Marc Olivié. ’In Graphics blijft de verschuiving naar de meer rendabele digitale technologieën voortduren. In Healthcare bevestigt de groei van IT het succes van de businessgroep in de omschakeling van analoge naar digitale technologie.‘

In juni kondigde Agfa aan zich in drie onafhankelijke businessgroepen op te delen: Graphics, Healthcare en de nieuwe groep Materials, die alle filmproductieactiviteiten en de nicheproducten van Specialty Products omvat. Het Mortelse bedrijf verwacht dat Graphics tegen 2008 een omzet van 1,9 miljard euro haalt, terwijl het met Healthcare mikt op minstens 1,7 miljard euro. Inclusief de omzet van filmproducten aan Graphics en Healthcare moet Materials op 700 miljoen uitkomen.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content