Kort nieuws

Hernieuwd Fom-instituut voor energie van start

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Volgende week trapt Fom officieel de opvolger af van zijn instituut voor plasmafysica. Het nieuwe Differ-instituut, nu nog gehuisvest in Nieuwegein maar vanaf 2015 op de TUE-campus, is op poten gezet om het energieonderzoek bij de stichting te verbreden. Waar Fom zich de afgelopen 52 jaar richtte op kernfusie, gaat het zich nu ook toeleggen op ’zonnebrandstoffen‘, ofwel het vastleggen van zonne-energie in chemische brandstoffen.

Differ werkt samen met zowel wetenschap als industrie en wil de komende jaren focusgroepen oprichten aan Nederlandse onderzoeksinstellingen voor energieonderzoek. Ook stelt het fellowships in waarmee jonge onderzoekers bij een buitenlands topinstituut aan de slag kunnen in energieonderzoek.

Ter ere van de start van Differ organiseert Fom aankomende maandag een sympiosium.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content