We weten nu onderhand wel dat vervroegd met pensioen gaan er niet meer in zit. Dat betekent dat je nog minstens 66 jaar minus je huidige leeftijd moet werken. Met een beetje geluk lukt dat al die jaren met plezier, maar dan moet je wel een beetje bijblijven. Hoe had je dat gedacht voor jezelf?
Het bestaat niet dat je 45 jaar kunt teren op je formele opleiding, aangevuld met zo nu en dan een paar bladzijden in een boekje lezen of een cursusje van een dag of drie. Je kunt je er misschien tien jaar uit bluffen door te roepen dat al die zogenaamde vernieuwingen allemaal oude wijn in nieuwe zakken zijn, maar er komt een moment dat je de jongere generaties niet meer begrijpt. En dan is het te laat.
Lees de artikelen op deze site maar eens aandachtig door en kijk of je er nog chocola van kunt maken. Als je te vaak geen idee hebt waar het over gaat, dan zit je ruim in de gevarenzone. Zorg er dan voor dat je kennis weer up-to-date wordt of overweeg een carrièreswitch naar fieldmanager.
