Veel studenten krijgen wekelijks minder dan tien uur college. Ongeveer veertig procent krijgt niet langer les op de universiteiten en hogescholen. Dit blijkt uit een onderzoeksrapport van onderwijsminister Plasterk. Ongeveer een derde van de wetenschappelijke opleidingen biedt wekelijks tien tot vijftien contacturen. Ruim 20 procent geeft maximaal twintig college-uren. Slechts 3 procent heeft meer dan 25 contacturen. Technische universiteiten geven vaak wel rond de 25 tot 30 contacturen, in tegenstelling tot andere universiteiten. Dit komt door de aanwezigheid van practica in hun curriculum.
De onderwijsinspectie benadrukt in het onderzoek dat de kwaliteit van universiteiten uit meer dan alleen contacturen bestaat en dat de manier waarop een opleiding wordt ingericht in hoge mate aan de universiteiten zelf gelegen is.
Plasterk gaf eind vorige maand aan dat de kwaliteit van het onderwijs hem tegenviel omdat te weinig studenten zich uitgedaagd voelen. Hij wil het aantal contacturen opschroeven.
