Eneco neemt een belang in de Delftse start-up Peeeks. Dit bedrijfje heeft een oplossing ontwikkeld die realtime de actuele energieprijzen monitort en kan besluiten of en hoe lang apparatuur verantwoord aan en uit kan, om zo de stroomkosten te minimaliseren. Peeeks heeft inmiddels een succesvolle praktijktest achter de rug. Door de investering, mede tot stand gebracht door de Venture Generator-accelerator, kunnen de Delftenaren hun systeem verder uitbouwen en vermarkten, ondersteund door het netwerk en de expertise van Eneco.
Duurzame energiebronnen als zon en wind kunnen door hun relatief grote onvoorspelbaarheid zorgen voor overschotten en tekorten op het elektriciteitsnet. Veel processen aan de gebruikerskant zijn best uit te stellen of te vervroegen om ze te laten draaien bij een gunstigere stroomprijs. Peeeks houdt de energiemarkten in de gaten en zorgt voor een efficiëntere inzet van apparaten door ze op de juiste momenten automatisch in en uit te schakelen. Bij pomp-, koel- en verwarmingsinstallaties levert dit een energiekostenbesparing op die kan oplopen tot veertig procent.
Voor Eneco is het systeem interessant omdat het stroomverbruik van klanten er voorspelbaarder mee wordt. Het bedrijf kan hierdoor goedkoper inkopen op de energiemarkten en zijn afnemers helpen te besparen. Het heeft niet bekendgemaakt hoeveel het investeert. Het team achter Peeeks bestaat uit mensen die eerder verantwoordelijk waren voor Epyon, de ontwikkelaar van laadpalen die in 2011 in handen kwam van ABB.


