Nieuws

Gedistribueerde wifi: meer capaciteit en minder vermogen

Reading time: 3 minutes

De nieuwe standaard 802.11ax voor gedistribueerde wifi biedt volgens Cees Links de ultieme oplossing voor volledige thuisdekking door een combinatie van hoge bandbreedte en datasnelheden voor veeleisende toepassingen en ulp-technologie voor sensornetwerken. In zijn keynote op de aanstaande Dutch Ultra Low Power Conference geeft de draadloospionier tekst en uitleg.

In de meeste woningen staat tegenwoordig wel een router, en iedereen in huis staat daarmee in verbinding via hetzelfde kanaal. Dat betekent ook dat iedereen dezelfde bandbreedte en dezelfde ruwe datasnelheid deelt. Met repeaters blijft er nog minder capaciteit over omdat de gebruiker over hetzelfde kanaal communiceert met de repeater als die repeater met de router; daarmee gaat er effectief dubbel zo veel verkeer over dat kanaal.

Gedistribueerde wifi kan hier een groot verschil maken, stelt draadloospionier Cees Links. ‘Daarmee kan elke node in het netwerk in zijn eigen frequentieband praten met de eindgebruiker, en tegelijkertijd via andere banden communiceren met de centrale router naar het internet’, aldus de manager wireless connectiviteit bij Qorvo. Deze one pod per room-aanpak biedt volgens hem de ultieme oplossing voor volledige thuisdekking door een combinatie van hoge bandbreedte en datasnelheden voor veeleisende toepassingen en ultra low power-technologie voor sensornetwerken.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content