Achtergrond

Hardwareontwerpen schrijven in plaats van tekenen

Alex van den Heuvel is technologiemanager voor elektronica bij Technolution. Tijdens Bits&Chips Smart Systems op 20 november geeft zijn collega Gideon Zweijtzer een presentatie over HDL.

Reading time: 4 minutes

Hoe komt een elektronicaontwikkelaar van een ruw idee tot een eindproduct? Alex van den Heuvel beschrijft hoe Technolution te werk gaat.

Innovatie begint met een vaag idee. Om dit om te kunnen zetten in een product moet het verder uitkristalliseren. Dit doen we door met elkaar te overleggen, te brainstormen en ideeën uit te wisselen. Het enthousiasme groeit, het begint te ‘borrelen’ en uiteindelijk ontstaat er een duidelijk beeld van hoe het product eruit moet zien en wat het moet doen. Dit vatten we samen en bespreken we met de klant.

De uitkomsten leggen we vast in de vorm van A3-praatplaten, een per onderwerp, met een korte en bondige samenvatting en alleen het hoognodige om beslissingen te kunnen nemen. De platen bevatten statediagrammen, stukken uitgewerkt ontwerp of iets anders dat helderheid kan geven. Zo verifiëren we of we de ideeën goed hebben begrepen en dat we precies weten wat het probleem is dat we willen oplossen. Verschillende aspecten komen aan de orde, waaronder usecases, interfaces, diagnostiek, specifieke eisen en key performance indicators.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content