Technieuws

Infineon en Duitse staatsdrukker plaatsen led-displaytje in smartcard

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Op de Cebit in Hannover presenteren Infineon en de Duitse staatsdrukkerij een beveiligingskaart met ingebouwd gesegmenteerd led-display om eenmalige pincodes te tonen. Met de oplossing is de beveiliging op te krikken: naast een standaard pincode moet de gebruiker ook de eenmalige genereerde code intoetsen die op het display getoond wordt. Kwaadwillenden hebben er dus niks aan om de pincode af te kijken of uit de kaart te peuteren. De stroomvoorziening voor zowel het IC als het display moeten komen uit een inductief veld van de kaartlezer.

De technologie kan voor allerhande toepassingen gebruikt worden, zeggen de twee partners: variërend van ID-kaarten voor de overheid tot betalingen en mogelijkheden om bedrijfsnetwerken te beveiligen. Ook is de kaart met een NFC-telefoon te activeren.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content