Kort nieuws

Irex wil papierbeleving nog sterker benaderen

Karlijn Raats
Reading time: 2 minutes

Irex Technologies, de Nederlandse pionier in elektronische papieroplossingen, heeft zijn eerste financieringsronde op 6 miljoen euro afgesloten. Irex gaat het geld onder meer gebruiken om de R&D te versnellen van hun E-book-reader, de Iliad. Main Capital Partners leidde de financieringsronde. Aandeelhouder ABN Amro Capital en het eigen management waren eveneens geldschieters.

Irex mikt op uitgevers en andere leveranciers van inhoud om het apparaat aan de man te brengen. Sony probeerde eerder een E-book-lezer aan de man te brengen door losse verkoop aan de klant, hetgeen jammerlijk mislukte. De Franse zakenkrant Les Echos publiceerde onlangs voor het eerst zijn krant op de Iliad. Het is de verwachting dat enkele grote Nederlandse kranten later dit jaar zullen volgen. Wegener is onlangs begonnen met het testen van het elektronisch papier.

De Iliad weegt onder de 400 gram, heeft een scherm met een diagonaal van 20,6 cm, geeft 16 grijstinten aan en kan overweg met HTML-, PDF- en tekstformaat. De resolutie bedraagt 160 dpi.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content