De embedded-wereld omarmt Android als logische opvolger van embedded Linux. Maar het platform is daar niet in eerste instantie voor bedoeld en kent de nodige beperkingen. Hoe programmeer je Android – speciaal met het oog op moderne multicore systemen?
Op Linuxcon Europe in november 2012 verklaarde de bekende Linux-trainer en consultant Chris Simmonds embedded Linux halfdood en Android de gedoodverfde opvolger. Simmonds had een aantal goede argumenten waarom het Google-OS steeds breder wordt toegepast: het is de mobieltjes allang voorbij.
Elk apparaat moet tegenwoordig gekoppeld zijn aan internetdiensten: de weegschaal maakt via een webdienst grafiekjes en de thermostaat kan op afstand lager worden gezet. Dit was de oorspronkelijke reden om Linux in apparaten te gaan gebruiken; USB- of WLan-ondersteuning inbouwen in simpelere OS‘en was domweg te veel werk. Maar een tweede revolutie lijkt nu daar weer een eind aan te maken.
