De uitgaven aan medische apparatuur in Nederland zullen in de periode van 2012 tot en met 2015 met gemiddeld 4 procent per jaar stijgen, voorspelt de ING. In 2011 werd er voor 464 miljoen uitgegeven aan medische apparaten. Een flink bedrag, maar een schijntje vergeleken met de 77 miljard euro die in totaal aan de zorg wordt uitgeven, aldus de ING. De uitgaven aan apparatuur zijn ook nog niet de helft van de kosten voor medische verbruiksgoederen.
Het meeste geld gaat naar beeldvormende apparatuur: 110 miljoen euro per jaar. Ook apparatuur voor laboratoriumdiagnostiek is met een omzet van 59 miljoen euro een belangrijke sector.
De ING denkt dat er de komende jaren twee belangrijke trends waar te nemen zullen zijn. Ten eerste zal ICT en connectiviteit steeds belangrijker worden in medische apparatuur. Mobiele apparatuur zal in een aantal toepassingen een belangrijke rol gaan spelen en er ontstaan mogelijkheden om de patiënt en arts dichter bij elkaar te brengen. Ten tweede wordt het, met name door DNA-analyse, steeds beter mogelijk om een behandeling af te stemmen op de patiënt.
