Het Meego-project, de samenvoeging van Intels Moblin- en Nokia‘s Maemo-omgevingen, heeft versie 1.1 van zijn mobiele platform uitgebracht. Dit vormt een stabiele basis waarop applicatieontwikkelaars aan de slag kunnen, meldt de organisatie. Ontwikkelaars hebben in eerste instantie vooral te maken met de Qt-toolkit. Daarnaast biedt het platform verschillende softwarediensten zoals het Qt Mobility-raamwerk voor beheer van contacten, locaties, berichten, multimedia, sensoren en diensten, de Ofono-software voor telefonie en een verbindingsmanager. Het platform draait op de X86- en Arm7-architectuur.
Het kernplatform van versie 1.1 bevat de GCC 4.5.0-toolketen met optimalisaties voor de Atom-microarchitectuur en runtimebibliotheken geoptimaliseerd voor de SSSE3-instructieset. Onder de motorkap draaien Linux versie 2.6.35, X.org 1.9.0 en Mesa 7.9 voor 2D- en 3D-graphics. De Qt-versie is opgetrokken naar 4.7. Het platform is gebaseerd op het nieuwe BtrFS-bestandssysteem. Als multimediaraamwerk is GStreamer 0.10.30 beschikbaar. De Connman-verbindingsbeheerder ondersteunt statische IPV6, DHCP-Lib en VPN. Voor stroombeheer zijn Udisks en Upower meegeleverd.
Er zijn verschillende interfaces beschikbaar voor het platform. Ivi is bedoeld voor automotive-infotainment, met ondersteuning voor aanraakschermen, scrollwieltjes of de muis. Ook kan deze component overweg met spraakherkenning en -synthese. De Netbook UX-interface ondersteunt touchscreens en verzamelt allerlei gegevens van de gebruiker in een enkel overzicht, zoals mail, boodschappen, afspraken en sociale netwerken. De Handset UX-omgeving ten slotte is bedoeld voor mobiele telefoons met telefonie, sms, webbrowser en videoweergave.