Technieuws

Nantero maakt wafer met nanobuisgeheugen

Reading time: 2 minutes

Start-up Nantero zegt een wafer geproduceerd te hebben met werkende geheugenchips gebaseerd op koolstofnanobuizen. Daarmee heeft het Amerikaanse bedrijfje een flinke stap gezet om het ’futuristische‘ Nanoram (NRam) op de markt te zetten. Zo omschrijft althans de Britse website Techworld het nieuws. Op die stelling valt wat op af te dingen.

Een NRam-geheugencel werkt volgens een elektromechanisch principe. Hij bestaat uit een koolstofnanobuis (carbon nanotube, CNT) over een elektrode gespannen. In rusttoestand is de CNT gestrekt en voorkomt een afstand van ruim tien nanometer tussen elektrode en buis dat er een stroompje kan lopen. Bij een voldoende grote spanning buigt de buis echter door en ontstaat er elektrisch contact. De aan- of afwezigheid van dit stroompje vormt de basis voor de binaire toestand van de geheugencel.

Nantero is niet van plan zelf een fab te bouwen. In plaats daarvan kunnen geïnteresseerde geheugenfabrikanten de technologie in licentie nemen. Om die stap te vergemakkelijken, gebruikt Nantero uitsluitend standaard CMos-procestechnologie. Fabs hoeven dus geen nieuwe machines aan te schaffen. De belangrijkste klant van de Amerikanen is ON Semiconductor, maar ook ASML en defensie- en luchtvaartspecialist BAE Systems hebben een partnerstatus.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content