Nieuws

Nieuw elan bij voormalig Assembléon

Alexander Pil
Reading time: 9 minutes

Eind 2014 legde het Singaporese Kulicke & Soffa 98 miljoen dollar op tafel voor de volledige overname van Assembléon. Voor de machinebouwer markeerde de deal een einde aan een turbulente periode. Dit jaar groeide het bedrijf naar ruim driehonderd medewerkers. En passant verhuisde het naar een nieuw pand in Eindhoven. ‘We hadden het van tevoren niet zo mooi kunnen bedenken.’

Sinds begin januari is Kulicke & Soffa (K&S) de enige eigenaar van Assembléon. De Brabantse surface mount technology-machinebouwer (smt) was sinds eind 2010 voor tachtig procent in handen van de Amsterdamse investeringsmaatschappij H2 Equity Partners. Moederbedrijf Philips had nog een belang van twintig procent. De overname door de Singaporese specialist in wirebonding bracht Assembléon in rustiger vaarwater. Alle seinen lijken nu op groen te staan voor een stevige groei bij wat K&S de businesslijn Advanced Packaging Mass Reflow (APMR) heeft gedoopt.

‘Kulicke & Soffa reageert op de grote trends in de elektronica zoals iot en smart industry’, aldus Jeroen de Groot, de voormalige Assembléon-directeur die nu verantwoordelijk is voor de APMR-tak van K&S. ‘Steeds is de vraag hoe je alle functionaliteiten goedkoper kunt produceren. Technologisch gezien is het niet meer de uitdaging om die dingen te maken. Met de nieuwste ASML-machines kun je in principe alle stukjes functionaliteit bouwen. Maar hoe doe je dat in de volumes en tegen de kosten die klanten willen? Een auto is vrij duur, dus daar is het niet erg als de elektronica een paar euro duurder is. Alle draagbare systemen mogen tegenwoordig echter niets meer kosten.’

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content