Kort nieuws

Onderzoeksinstellingen lenen uit Toekomstfonds

Reading time: 1 minute

Tien grote onderzoeksinitiatieven hebben zich verzekerd van in totaal veertig miljoen euro financiering uit het Toekomstfonds, de opvolger van het Fonds Economische Structuurversterking (FES). Onder meer het NanolabNL van de Universiteit Twente, TNO’s EUV Beam Line 2, 3d-printproject Printvalley2020 (ook getrokken door TNO) en het Delftse Else Kooi Lab zijn boven komen drijven in een tender die anderhalf keer was overschreven. De totale omvang van de projecten bedraagt 140 miljoen euro.

De financiering uit het Toekomstfonds dekt in de meeste gehonoreerde projecten ongeveer de helft van het budget. Zij is bovendien geen gift, maar een renteloze lening met een looptijd van vijftien jaar. De deelnemende instellingen dienen hun investeringen terug te verdienen met dienstverlening aan het bedrijfsleven.

In het Toekomstfonds, dat een startkapitaal kende van honderd miljoen euro, zit nu nog twintig miljoen euro. Dit zal worden verdeeld in een tweede tender dit jaar.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for only €15 and enjoy all the benefits.

Login

Related content