Kort nieuws

Prijzen navigatieapparaatjes kelderen, omzetstijging verwacht

Karlijn Raats
Reading time: 1 minute

Isuppli verwacht dat de opbrengst van Personal Navigation Devices (PND‘s) in 2013 stijgt naar twaalf miljard euro. Dat is een verviervoudiging ten opzichte van 2006. . Alhoewel de PND‘s nog volop in de groeifase van hun levenscyclus zitten, zijn de verkoopprijzen ervan al met 23 procent gedaald vergeleken met 2006. Dit maakt de voorspelling van de marktvorser opmerkelijk.

Volgens een schatting van Isuppli bieden veertig bedrijven gps-navigatieonderdelen aan voor toepassing in embedded systemen. Smartphones zijn daarbij de nieuwe rage.

Isuppli verwacht verder dat er cumulatief 250 miljoen mobieltjes met gps zijn verkocht in 2010, vergeleken met 70 miljoen eenheden in 2006. De grootste drijfveer voor deze groei zal volgens het marktonderzoeksbureau het Enhanced 911-systeem) in de Verenigde Staten zijn, dat een adres aan een mobiel nummer koppelt.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content