STMicroelectronics heeft de sperlaagcapaciteit in de passieve integratietechnologie van dunne films aanzienlijk vergroot door gebruik te maken van PZT-perovskietmaterialen. Hiermee zijn condensators met een dichtheid van meer dan 30 nF per vierkante millimeter haalbaar, vijftig keer hoger dan vergelijkbare technologieën, aldus het Frans-Italiaanse bedrijf.
PZT-perovskieten bestaan uit lood, titanium, zirkoon en zuurstof geordend volgens de perovskietkristalstructuur. De eigenschappen hiervan zijn in sterke mate aan te passen door de verhouding tussen het zirkoon en het titanium te manipuleren.
Het beschikbare oppervlakte en de diëlektrische constante van het materiaal bepalen de capaciteit van een condensator. Voor de PZT-perovskieten is deze laatste grootheid maximaal 900, dat is 200 keer zo groot als voor siliciumoxide. Het oppervlak kan daarom klein blijven. Dat is van belang voor systemen met veel passieve componenten en weinig ruimte, zoals mobiele telefoons.
