Cypress Semiconductor heeft functionaliteit toegevoegd aan zijn PSoc Creator-IDE voor low-power, nieuwe lcd-ontwerpmogelijkheden en features om snel capacitieve touch-toepassingen te ontwikkelen. De ontwikkelomgeving voor Cypress‘ PSoc 3- en PSoc 5-systeemchips is bedoeld om de hardware en software gezamenlijk te ontwikkelen. De IDE biedt een grafisch editor en een bibliotheek met voorgeconfigureerde analoge en digitale peripherals die eenvoudig in een ontwerp kunnen worden opgenomen. De tool plaatst componenten automatisch, routeert alle on-chip signalen en stuurt I/O naar de optimale pinnen. Het build-proces genereert een consistente set Api‘s waarmee de softwareontwikkelaar de hardware kan aansturen.
In de nieuwe versie is het slaapgedrag van individuele componenten te beheren, waardoor ontwerpers energie kunnen sparen in bepaalde delen van de chip zonder de prestaties aan te tasten. Ook zijn nieuwe lcd-componenten toegevoegd: eentje die communiceert via de populaire I8080-interface en een andere die het lcd-panel direct aanstuurt, waarbij de framebuffer in extern SRam wordt opgeslagen. Daarnaast biedt PSoc Creator nu Cypress‘s Smartsense-algoritme voor on-the-fly kalibratie van of Capsense-applicaties.
Cypress levert verder volledig functionele en gratis compilers voor zowel PSoc 3- als PSoc 5-devices. Ook zijn de Keil PK51 Professional Developers Kit voor PSoc 3 en de Codesourcery Sourcery G++ Lite Edition voor PSoc 5 meegeleverd. Een ingebouwde debugger biedt JTag- en seriële debugfunctionaleit in alle PSoc 3- en PSoc 5-devices.