Het bedrijf ECCT uit Veldhoven wint met zijn sensorsysteem voor medicijnen de Herman Wijffels-innovatieprijs in de categorie zorg en welzijn, die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt. Net als de normale hoofdprijs is hier een bedrag van 50 duizend euro mee gemoeid.
Het systeem van ECCT (Experts in Communications and Connectivity Technology) is bedoeld om verspilling tegen te gaan van dure medicijnen, bijvoorbeeld voor chemotherapie of reuma. Het komt regelmatig voor dat geneesmiddelen worden teruggebracht naar de apotheek, maar omdat het niet duidelijk is wat daarmee is gebeurd kunnen ze niet opnieuw worden uitgegeven. Het sensorsysteem van ECCT wordt samen met de medicijnen luchtdicht in plastic verpakt en logt voortdurend de temperatuur. Wanneer de verpakking niet geopend is en de sensor aangeeft dat de temperatuur voortdurend goed was, kunnen de medicijnen opnieuw worden gebruikt.
Het systeempje is overigens ook bruikbaar voor patiënten. De gegevens worden via NFC uitgelezen, zodat de gebruiker met een smartphone kan controleren of de medicijnen op de juiste manier bewaard worden.
