Kort nieuws

Philips verkoopt Sound Solutions en belang in FEI

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Philips verkoopt zijn Sound Solutions-tak in Dendermonde aan de Japanse participatiemaatschappij D&M Holdings. Daarnaast wil het bedrijf af van zijn kwart aandeel in FEI Company. Deze activiteiten behoren volgens het bedrijf niet tot zijn kernactiviteiten.

Philips Sound Solutions (PSS) maakt uiteenlopende geluidsoplossingen voor OEM‘s en was vorig jaar goed voor 120 miljoen euro omzet. 80 procent hiervan kwam uit de autoluidsprekers die het bedrijf slijt aan onder meer BMW, Citroën, Jaguar en Toyota. Daarnaast maakt het speakers voor uiteenlopende producten, variërend van mobieltjes en pc‘s tot studiosystemen. Onder meer Dell en Nokia behoren hierbij tot PSS‘ klanten.

Na de overname zal het bedrijf verder gaan onder de naam D&M Premium Sound Solutions. Philips is een van de aandeelhouders van D&M Holdings. Een acquisitiebedrag is niet bekendgemaakt. Volgens De Tijd gaan met de overname geen banen verloren, de nieuwe eigenaren verwachten juist een groei van het bedrijf. Op het moment zijn er 640 mensen in dienst, verspreid over België, China en Hongarije, India en Oekraïne.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content