Kort nieuws

Recordaantal Vidi-subsidies voor TU Delft

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

De TU Delft heeft bijzonder goed gepresteerd bij de laatste ronde van de Vidi-subsidies bij NWO, bedoeld voor onderzoekers die al enkele jaren bezig zijn. Maar liefst tien onderzoekers aan de Zuid-Hollandse TU hebben een Vidi-toekenning in de wacht gesleept, het meeste van alle universiteiten, al dan niet technisch. Voor de UT komt de score op vier beurzen, terwijl de TUE een Vidi ontvangt. De beurs bedraagt maximaal acht ton.

Van de Delftse beurzen zijn er twee bestemd voor kwantumonderzoek. Simon Groeblacher werkt aan signaaloverdracht via fononen, terwijl Menno Veldhorst gaat werken aan de betrouwbaarheid van qubits. Verder gaat Alexandru Iosup werken aan het inplannen van taken in datacentra, richt Wilson Smith zich op de productie van waterstof met zonlicht en doet Heike Vallery onderzoek naar kleine en licht robotische hulpmiddelen voor mensen met balansproblemen.

Bij de UT ontvangt Sarthak Misra een Vidi-beurs voor het afleveren van medicijnen in het lichaam met magnetische deeltjes, en Ivo Vellekoop voor microscopie om door niet-transparante weefsels te kijken. Beide onderzoekers ontvingen eerder een ERC Starting Grant van anderhalf miljoen euro voor deze onderwerpen. De Eindhovense Vidi is bestemd voor Rob Maaskant, die werkt aan het integreren van ic’s en antennes voor millimetergolven.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for only €15 and enjoy all the benefits.

Login

Related content