Starters

Axiom wil naast ontwerpdiensten eigen IP en producten

Karlijn Raats
Reading time: 6 minutes

Na zevenentwintig jaar uitvinderswerk bij Philips wil Ed van Tuijl samen met zakenpartner Clemens Mensink en drie andere oprichters het gat in de markt voor energiezuinige AD- en DA-converters dichten. Doel is het ontwikkelen van eigen IP en later eventueel chips. Van Tuijl: ’IC-ontwerp had bij Philips een ondersteunende functie, als ondernemer kan ik innovatief bezig zijn.‘

UT-hoogleraar Ed van Tuijl presenteerde op de afgelopen International Solid State Circuits Conference (ISSCC) in San Francisco met studenten en promovendi twee mooie ontwerpstaaltjes: een energiezuinige 10 bit AD-omzetter voor sensoren en een oscillator met minder zijbandruis. De AD-converter gebruikt alleen stroom tijdens het omzetten en niet, zoals zijn traditionele soortgenootjes, ook in rusttoestand.  De circuits staan op naam van de Twentse universiteit, maar die vraagt geen octrooien aan.

Clemens Mensink: ’Alle ingrediënten voor eigen producten zijn er: deels aanwezig IP, de reputatie van Ed en het netwerk dat we allemaal met ons mee hebben gebracht.‘

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for only €15 and enjoy all the benefits.

Login

Related content