Your cart is currently empty!
Emacs krijgt ingebouwde pakketbeheerder en GTK+ 3-ondersteuning
Het Gnu-project heeft versie 24.1 van zijn gerenommeerde Emacs-IDE vrijgegeven, met een flinke lijst van kleine wijzigingen. Met deze nieuwe versie krijgt de IDE een ingebouwd beheersysteem met bijbehorende interface voor het downloaden en installeren van extensies (M-x list-packages). Gnu onderhoudt hiervoor een standaard archief. Ook zijn de completeringsmethodes in verschillende pakketten vervangen door een enkel, verbeterd systeem.
Op het gebied van tekstverwerking is het in deze release mogelijk om met bidirectionele documenten te werken. Right-to-left-schriften zoals Arabisch en Hebreeuws zijn daarmee mogelijk in Emacs. Linux/X-gebruikers zullen kunnen zich erop verheugen dat kopiëren en plakken van en naar Emacs 24.1 compatibel is met andere moderne X-toepassingen.
De nieuwe release kan gecompileerd worden met of zonder ondersteuning voor verschillende bibliotheken, zoals GTK+ 3 voor de GUI, GnuTLS, Imagemagick, SE Linux en LibXML2. Ook is er een configuratieoptie toegevoegd om op 32-bit hosts de buffergroottes op te rekken naar rond de 2 GB.