Kort nieuws

Alcatel-Lucent duikt diep in het rood

Alexander Pil
Reading time: 1 minute

Het Frans-Amerikaanse Alcatel-Lucent heeft in het eerste kwartaal een gevoelig verlies geleden. Het telecombedrijf zag de opbrengsten diep in het rood zakken en kwam tot een nettoverlies van 402 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar moest het ook al 181 miljoen euro inleveren.

De omzet is iets beter bestand tegen de economische tegenwind. In de eerste drie maanden van het jaar zette Alcatel-Lucent voor 3,598 miljard euro om. Dat is ’slechts‘ 6,9 procent minder dan in 2008. De sterkste omzetdaling deed zich voor in de Verenigde Staten: 28 procent. In Azië daalde de omzet met 9 procent en in Europa met 1,5 procent.

’Zoals we eerder hebben gezegd, wordt 2009 een overgangsjaar‘, becommentarieert CEO Ben Verwaayen. ’In dit kwartaal ging het erom een nieuw Alcatel-Lucent te bouwen. Wij richten de organisatie opnieuw in en werken met kracht aan het rationaliseren van ons productportfolio, het beheer van ons werkkapitaal en ons besparingsprogramma voor algemene kosten. Ik ben blij met de reactie van klanten op onze nieuwe richting en strategie. Hun vertrouwen in onze mogelijkheden is groot, wat wordt bevestigd door recente contracten voor 3G en LTE en door de bemoedigende toename van nieuwe orders in Noord-Amerika en Azië.‘

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content