Kort nieuws

Amerikanen tellen 32,5 miljoen neer voor Nederlandse bloeddrukmonitoring

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Edwards Lifesciences uit de VS heeft het Amsterdams BMEye voor 32,5 miljoen euro overgenomen. BMEye, een spin-off van TNO, ontwikkelt apparatuur om via een vingerbandje bloeddruk, zuurstofverzadiging en andere cardiovasculaire gegevens te monitoren. Dat is complementair aan Edwards‘ aanbod van kathetergebaseerde (dus invasieve) monitoringproducten. Edwards wil de Nederlandse technologie gaan integreren met zijn eigen platform.

BMEye werd in 2005 uitgesponnen uit TNO‘s onderzoekslijn om de bloeddruk van astronauten te monitoren. De methode gebruikt een bandje dat om de middelvinger gelegd wordt. Door de hartslag verandert de hoeveelheid bloed in de vinger voortdurend. Dit volume wordt door een infraroodlampje en lichtsensor gemeten en via een luchtkussentje dat tegendruk geeft constant gehouden. Deze tegendruk is dus een maat voor het verloop van de bloeddruk. Daaruit zijn vervolgens verschillende parameters over de hart- en bloedfunctie te halen.

Het bedrijf richtte zich in eerste instantie op cardiologie. Via een technologie-overeenkomst met het Amerikaanse Masimo voegde het later ook het meten van zuurstofverzadiging toe. Daarmee werd de technologie geschikt voor intensive-careafdelingen en operatiezalen.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content