Technieuws

Flowbatterij flink verbeterd

Reading time: 1 minute

Onderzoekers van Fraunhofer Umsicht in Oberhausen hebben de maximale output van redoxflowbatterijen opgekrikt naar 25 kilowatt, bij een celgrootte van 0,5 vierkante meter. Dat is zo‘n tien keer meer vermogen dan vergelijkbare systemen die nu op de markt zijn (en die doorgaans een celgrootte van een A4‘tje hebben). Het prototype bij Fraunhofer heeft een efficiëntie van tachtig procent en kan een stroomsterkte tot vijfhonderd milliampère aan.

Een redoxflowbatterij slaat energie op in een elektrolyt, die wordt rondgepompt tussen een elektrochemische cel en opslagtanks. De mega-accu‘s staan met name in de belangstelling om te worden toegepast als ’reversibel overdrukventiel‘ van duurzame energiebronnen, dat wil zeggen: om een surplus op te slaan en een tekort aan te vullen indien nodig. Het Fraunhofer wil een energieopslagsysteem dat tweeduizend huishoudens tijdelijk van energie kan voorzien. Daarvoor is een vermogen van honderd kilowatt nodig.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content