Kort nieuws

Huisartsen kunnen zelf hartfilmpjes gaan maken

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

KPN introduceert een dienst voor huisartsenpraktijken om met een smartphone of tablet ecg’s te kunnen maken. Doorgaans moeten patiënten naar het ziekenhuis om een hartfilmpje te maken, maar de Cardiosecur-dienst kan naar verwachting veel van die doorverwijzingen opvangen. Met vier elektroden aangesloten op een mobiel device wordt een ecg gemaakt. Een cardioloog van medisch dienstverlener Vital10 kan het hartfilmpje vervolgens op afstand samen met de huisarts beoordelen.

Het initiatief is afgetrapt met een demonstratie in de KPN-winkel van Goes. De provincie Zeeland is één van de gebieden waar patiënten vaak lang moeten reizen voor het bereiken van medische zorg. Binnen enkele maanden komt de dienst landelijk beschikbaar.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content