Kort nieuws

Imec en Arm richten zich samen op 7 nanometer

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Imec en Arm gaan samen de invloed van ic-ontwerp en systeemarchitectuur onderzoeken op stroomverbruik, prestaties, chipoppervlak en kosten op het 7 nm-knooppunt en kleiner. De Britse chipontwerper sluit zich hiervoor aan bij het langlopende Insite-schalingsprogramma van het Belgische instituut. Een ‘extreem belangrijke’ overeenkomst, zo bestempelt Imec-ceo Luc Van den hove de deal. ‘Door samen te werken met Arm kunnen onze partners Imecs procesontwikkelingen gebruiken in het versnellen van hun ontwikkelcyclus.’

Als reden voor de samenwerking geven de twee partners dat de wisselwerking tussen ontwerp en proces steeds belangrijker wordt bij krimpende technologieknooppunten. Dankzij onder meer het aanbod in aantal en type lithografische belichtingen, typen transistoren en zaken als interconnects en metallisatie, moeten er complexe keuzes gemaakt worden die een goed begrip van de toepassing vereisen.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content