Technieuws

Microsoft levert Windows CE 6.0 met kernelcode

Pieter Edelman
Reading time: 1 minute

Microsoft heeft versie 6.0 van zijn Windows CE-RTOS uitgebracht en de broncode voor de kernel en een aantal drivers uitgebracht onder een shared-source-licentie. In totaal gaat het om 3,9 miljoen regels code. De nieuwe versie ondersteunt 32 duizend afzonderlijke processen met een geheugenruimte van 2 Gbyte per proces. Versie 5 van Windows CE kon slechts 32 afzonderlijke processen met 32 Mbyte geheugen aan. Daarnaast heeft Microsoft een aantal componenten in de kernel getrokken om de prestaties te verbeteren. Hieronder vallen het bestandssysteem, de drivermanager en het graphics, windowing and events subsystem (GWES). Ook bundelt Microsoft drie nieuwe pakketten voor specifieke toepassingen met het besturingssysteem. Deze zijn gericht op GSM-netwerken, settopboxen en videoprojectoren.

Veel van het ontwikkelgereedschap is met de nieuwe release beschikbaar gemaakt als plug-ins voor Visual Studio waardoor ontwikkelaars deze IDE als geïntegreerde tool kunnen gebruiken.

Door het uitbrengen van de kernelcode onder een shared-source-licentie kunnen ontwikkelaars beter nagaan hoe het OS werkt of hun applicaties makkelijker debuggen. Daarnaast kunnen ze delen van het besturingssysteem verbeteren voor hun toepassingen. De broncode is kosteloos meegeleverd met het systeem. In tegenstelling tot open source geeft de licentie niet het recht om de broncode te herdistribueren. Voor elk apparaat dat met een gewijzigde kernel werkt, is een runtime-licentie nodig, net als met ongewijzigde code.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content