Kort nieuws

Nederlands informaticaonderzoek behoort tot wereldtop

Pieter Edelman
Reading time: 2 minutes

Het Nederlandse universitaire informaticaonderzoek is zeer goed tot excellent en speelt mee in de wereldtop, concludeert een internationale evaluatiecommissie. Tegelijkertijd signaleert de commissie dat de budgetten zwaar onder druk staan. Niet alleen wordt er in Nederland beknibbeld op de onderzoeksfinanciering als geheel, ook is het beleid niet gericht op langetermijnstrategie en miskent het de computerwetenschappen omdat de studentenaantallen hier momenteel teruglopen.

De commissie noemt het absurd dat computerwetenschappen binnen het NWO ondergebracht zijn bij astronomie en wiskunde in plaats van als aparte discipline. Ook de universiteiten zelf krijgen een veeg uit de pan: ’De commissie heeft grote moeite met het combineren van de bevestiging van de decanen dat ze informatica als belangrijke discipline zien met de realiteit van bezuinigingen in bijna alle departementen‘, aldus het rapport. De commissie roept de leiding van departementen dan ook op om in de aanval te gaan tegen bezuinigingen.

Volgens het rapport kent Nederland een levenskrachtige informaticaonderzoeksgemeenschap. Een nieuwe generatie getalenteerde wetenschappers staat klaar om de huidige toppers op te volgen en de initiatieven van de afgelopen jaren om talent aan te trekken beginnen hun vruchten af te werpen. De onderzoeksscholen leveren een belangrijke bijdrage aan de kwaliteit van de research.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content