Kort nieuws

Nokia wil Symbian kopen en openen

Pieter Edelman
Reading time: 2 minutes

Nokia heeft een bod gedaan op alle uitstaande aandelen van Symbian Limited, maker van het gelijknamige besturingssysteem voor smartphones. Op dit moment heeft Nokia al 48 procent van de aandelen in zijn bezit. Voor de overige 52 procent heeft het Finse bedrijf 264 miljoen euro over. Voor negen tiende van deze aandelen heeft Nokia al een toezegging gekregen.

Na zijn overname wil Nokia het besturingssysteem en de bovenliggende softwarestack onderbrengen in een stichting en in de loop van twee jaar als open source beschikbaar stellen. Naast de Finnen zijn AT&T, LG Electronics, Motorola, NTT Docomo, Samsung, Sony Ericsson, ST, Texas Instruments en Vodafone vertegenwoordigd in de Symbian Foundation. De softwarestapel zal bestaan uit Symbian, de platformsoftware S60, de GUI-software UIQ en Docomo‘s Mobile Oriented Application Platform (MOAP) voor Symbian.

De Symbian Foundation brengt de software onder een royaltyvrije licentie uit. Bij zijn oprichting in de eerste helft van 2009 zullen verschillende onderdelen ook als open-source component beschikbaar worden gemaakt onder de Eclipse Public License (EPL). Deze licentie staat modificatie en herdistributie van de broncode toe zolang dit onder een vergelijkbare licentie gebeurt. Distributeurs van afgeleide werken mogen hun wijzigingen gesloten houden. Om welke stukken code het gaat, is op dit moment nog niet bekend. De twee jaar na de oprichting van de stichting moet de rest van het platform ook onder deze licentie komen.

This article is exclusively available to premium members of Bits&Chips. Already a premium member? Please log in. Not yet a premium member? Become one for just €20 for the first year and enjoy all the benefits.

Login

Related content