Philips heeft een nieuwe koper gevonden voor zijn Woox Innovations-dochteronderneming voor audio-, video en multimedia-accessoires. Gitarenmaker Gibson telt 135 miljoen dollar neer voor Woox als onderdeel van zijn strategie om ‘het grootste muziek- en geluidtechnologiebedrijf ter wereld te worden’. Gibson mag de Philips-merknaam nog minimaal zeven jaar blijven hanteren. Daarvoor betaalt het extra licentiekosten.
Vorig jaar probeerde Philips deze activiteiten, toen nog als divisie, ook al van de hand te doen. Aanvankelijk werd er een deal bereikt met het Japanse Funai, dat er maar liefst 150 miljoen euro over had. In oktober brak Philips het overnameproces echter af omdat Funai zich niet aan de contractvoorwaarden zou hebben gehouden. Daarop besloot het bedrijf de divisie onder te brengen in een zelfstandige dochteronderneming en verdere overnamemogelijkheden te onderzoeken.
Gibson en Philips denken de deal in de tweede helft van dit jaar af te kunnen sluiten. Overigens blijven de videoactiviteiten van Woox nog een paar jaar bij Philips. Vanwege licenties op intellectuele eigendommen gaat dit deel pas in 2017 over naar Gibson.

