KKR en Bain Capital Partners verkopen hun laatste aandelen in NXP. De chipmaker gaat daarmee een nieuwe fase van zijn bestaan in: als beursgenoteerd bedrijf.
Het private-equity-consortium onder leiding van KKR kocht acht jaar geleden tachtig procent van de voormalige halfgeleiderdivisie van Philips. Het moederbedrijf hield de rest aan. NXP begon daarna al snel aan een diepe duikvlucht die het bedrijf bijna fataal werd. Het kostte CEO Frans van Houten, nu topman van Philips, eind 2008 zijn baan.
Onder leiding van Van Houtens opvolger Richard Clemmer schudde NXP veel ballast af. Het bedrijf liet de moordende arena voor geavanceerd CMos voor wat het was en legde zich toe op een ambacht waar het van oudsher goed in was: mixed-signal schakelingen. Met deze strategie verslaat NXP de laatste jaren niet zelden de markt.


