ICT Automatisering uit Barendrecht neemt een belang van vijftig procent in de Eindhovense automotive-specialist Rialtosoft. Beide bedrijven hebben hiervoor een intentieverklaring getekend. Vanaf 2010 zal ICT het volledige aandelenpakket in handen hebben. Rialtosoft specialiseert zich in embedded-softwareontwikkeling en consultancy voor de automotive-industrie.
Volgens ICT-directeur Bram Schot vullen de bedrijven elkaar goed aan. ’We zijn in dezelfde markt actief, maar Rialtosoft werkt dicht tegen de hardware aan en richt zich meer op de mechatronica. Wij zitten juist in de applicatiesoftware en mens-machine-interfaces, zoals navigatiesystemen.‘ Dit past binnen de strategie van ICT voor het verbreden van de markten waar het bedrijf al aanwezig is.
Rialtosoft, dat nu tien werknemers heeft, blijft als zelfstandig bedrijf bestaan. ’Maar achter de schermen gaan we samen de markt bewerken en van elkaars competenties profiteren‘, aldus Schot. ’Ook heeft Rialtosoft nu een bedrijf met gezonde financiën achter zich staan, en dat is voordelig bij het groeien.‘