Trident sloot begin deze maand officieel zijn deal met NXP af op het gebied van tv- en settopchips. Vorig jaar mei nam het Amerikaanse bedrijf ook drie activiteiten van Micronas over, waaronder de ontwikkelingen van demodulatoren voor tv-signalen in Nijmegen. Hoe zit het nu met de activiteiten in demodulatoren en tuners bij Micronas en NXP, die elkaar voorheen overlapten?
In het verleden was die overlap 100 procent. Tussen de Nijmeegse tuner- en demodulatoractiviteiten van NXP in Caen (DVB-T) en Haifa (DVB-C/S, voormalig onderdeel van Conexant) en de Nijmeegse demodulatoractiviteiten van Micronas (ooit als Spase uit Philips Semiconductors ontstaan en in 2001 overgenomen door Microtune en twee jaar later door Micronas) heerste lange tijd een gezonde rivaliteit. Headhunters sponnen jarenlang garen bij het over en weer plaatsen van RF- en analoogspecialisten.
Trident heeft vorig jaar in Nijmegen de ontwikkelingen rond digital terrestrial-demodulatoren overgenomen van het voormalige Micronas. Het Amerikaanse bedrijf versterkte hiermee vooral zijn positie in de hybride (analoog en digitaal) tv-markt. De voormalige NXP-afdeling in Haifa werkt nu voor Trident aan demodulatie op kabel- en satellietgebied. Beide groepen claimen het leiderschap in deze marktsegmenten.


